13.09.2019

Відмінність фінансової компанії від банку

Відмінність фінансової компанії від банку

Більшість людей не бачить ніякої різниці між оформленням кредиту в банку і отриманням позики у мікро фінансової організації: в обох випадках гроші видаються під певний відсоток і на конкретний термін. Але банки і мікро фінансові організації відрізняються один від одного за багатьма параметрами: починаючи від юридичного оформлення і закінчуючи спрямованістю на різні соціальні групи.

У СЬОГОДНІШНІЙ СТАТТІ НАС ЧЕКАЮТЬ ПЕРШІ 5 ОСНОВНИХ ВІДМІННОСТЕЙ:

ВІДМІННІСТЬ МФО ВІД БАНКУ №1:СУМА І ТЕРМІН ПОЗИКИ

Кредитні пропозиції банків і мікро фінансових організацій досить сильно відрізняються один від одного. Якщо ви плануєте купити дорогу річ в кредит або оформити іпотеку на житло, то вам буде зручніше звернутися в банк. Банки воліють видавати кредити на великі суми і тривалі терміни - більше 6 місяців.

Мікро фінансові організації відомі тим, що видають позики «до зарплати», тобто на досить короткий термін. Це правда: період дії договору мікропозики зазвичай становить від декількох днів. Сума, на яку можуть розраховувати потенційні позичальники, рідко перевищує 25 000 грн. Існують винятки: наприклад, деякі МФО видають позики на більші суми, але цей варіант доступний тільки представникам малого бізнесу, індивідуальним підприємцям, при оформленні або нерухомості.

ВІДМІННІСТЬ МФО ВІД БАНКУ №2: ПРОЦЕДУРА ОФОРМЛЕННЯ ПОЗИКИ

На відміну від банківського кредиту, мікропозика в МФО видається за спрощеною процедурою. Клієнту достатньо надати лише цивільний паспорт і підтвердити, що у нього є постійне джерело доходу, при цьому офіційне працевлаштування зовсім не обов'язково. У банках завжди вимагають велику кількість документів, довідки, а іноді навіть просять знайти поручителів або залишити заставу. Крім цього, користувачі сервісів з надання мікро фінансових послуг можуть отримати необхідну суму декількома способами: на розрахунковий рахунок, банківську карту, електронний гаманець або за допомогою різних платіжних систем грошових переказів

Час - гроші: специфіка роботи МФО полягає в тому, що позики видаються дуже оперативно, буквально протягом декількох годин, а то й хвилин, в той час як банки довго і ретельно перевіряють всі дані потенційного клієнта. Також клієнти макрофінансових компаній істотно економлять час і сили, оскільки подача заявки на позику здійснюється через Інтернет, а кредит можна оформити тільки після декількох візитів до відділення банку. МФО не відстають і в сфері мобільних додатків. Все частіше мікро фінансові компанії створюють додатки, подібні до мобільного банкінгу, які дозволяють керувати своєю заборгованістю.

Завдяки тому, що МФО менш суворо регулюються різними нормативними актами, вони можуть індивідуально оцінювати кожного клієнта. Мікро фінансові організації менш прискіпливі: отримати мікропозику можуть навіть ті, чия кредитна історія далека від ідеалу, тим більше що вчасно повернутий борг в МФО поліпшить кредитний статус. Також МФО дають позики пенсіонерам і студентам, а адже в банку ці групи населення не завжди можуть розраховувати на фінансову допомогу. За статистикою, банки відмовляють у кредиті 50-80% клієнтів, а мікро фінансові організації - в два рази рідше (близько до 15-20, до 50 % відмов).

ВІДМІННІСТЬ МФО ВІД БАНКУ №3: ДОСТУПНІСТЬ

Звернутися за мікропозикою можна 24 години на добу і 7 днів на тиждень, навіть в свята і вихідні. Час роботи банків куди більш обмежений: як правило, банки приймають відвідувачів лише в будні дні і в суворі часові рамки.

Отже, ви бачите основні відмінності і розумієте, які умови насправді більш привабливі для вас.

ВСІ НОВИНИ