05.01.2021

Відмінність фінансової компанії від банку

Відмінність фінансової компанії від банку

Більшість людей не бачить ніякої різниці між оформленням кредиту в банку і отриманням позики у мікро фінансової організації: в обох випадках гроші видаються під певний відсоток і на конкретний термін. Але банки і мікро фінансові організації відрізняються один від одного за багатьма параметрами: починаючи від юридичного оформлення і закінчуючи спрямованістю на різні соціальні групи.

У СЬОГОДНІШНІЙ СТАТТІ НАС ЧЕКАЮТЬ ПЕРШІ 5 ОСНОВНИХ ВІДМІННОСТЕЙ:

ВІДМІННІСТЬ МФО ВІД БАНКУ №1:СУМА І ТЕРМІН ПОЗИКИ

Кредитні пропозиції банків і мікро фінансових організацій досить сильно відрізняються один від одного. Якщо ви плануєте купити дорогу річ в кредит або оформити іпотеку на житло, то вам буде зручніше звернутися в банк. Банки воліють видавати кредити на великі суми і тривалі терміни - більше 6 місяців.

Мікро фінансові організації відомі тим, що видають позики «до зарплати», тобто на досить короткий термін. Це правда: період дії договору мікропозики зазвичай становить від декількох днів. Сума, на яку можуть розраховувати потенційні позичальники, рідко перевищує 25 000 грн. Існують винятки: наприклад, деякі МФО видають позики на більші суми, але цей варіант доступний тільки представникам малого бізнесу, індивідуальним підприємцям, при оформленні або нерухомості.

ВІДМІННІСТЬ МФО ВІД БАНКУ №2: ПРОЦЕДУРА ОФОРМЛЕННЯ ПОЗИКИ

На відміну від банківського кредиту, мікропозика в МФО видається за спрощеною процедурою. Клієнту достатньо надати лише цивільний паспорт і підтвердити, що у нього є постійне джерело доходу, при цьому офіційне працевлаштування зовсім не обов'язково. У банках завжди вимагають велику кількість документів, довідки, а іноді навіть просять знайти поручителів або залишити заставу. Крім цього, користувачі сервісів з надання мікро фінансових послуг можуть отримати необхідну суму декількома способами: на розрахунковий рахунок, банківську карту, електронний гаманець або за допомогою різних платіжних систем грошових переказів

Час - гроші: специфіка роботи МФО полягає в тому, що позики видаються дуже оперативно, буквально протягом декількох годин, а то й хвилин, в той час як банки довго і ретельно перевіряють всі дані потенційного клієнта. Також клієнти макрофінансових компаній істотно економлять час і сили, оскільки подача заявки на позику здійснюється через Інтернет, а кредит можна оформити тільки після декількох візитів до відділення банку. МФО не відстають і в сфері мобільних додатків. Все частіше мікро фінансові компанії створюють додатки, подібні до мобільного банкінгу, які дозволяють керувати своєю заборгованістю.

Завдяки тому, що МФО менш суворо регулюються різними нормативними актами, вони можуть індивідуально оцінювати кожного клієнта. Мікро фінансові організації менш прискіпливі: отримати мікропозику можуть навіть ті, чия кредитна історія далека від ідеалу, тим більше що вчасно повернутий борг в МФО поліпшить кредитний статус. Також МФО дають позики пенсіонерам і студентам, а адже в банку ці групи населення не завжди можуть розраховувати на фінансову допомогу. За статистикою, банки відмовляють у кредиті 50-80% клієнтів, а мікро фінансові організації - в два рази рідше (близько до 15-20, до 50 % відмов).

ВІДМІННІСТЬ МФО ВІД БАНКУ №3: ДОСТУПНІСТЬ

Звернутися за мікропозикою можна 24 години на добу і 7 днів на тиждень, навіть в свята і вихідні. Час роботи банків куди більш обмежений: як правило, банки приймають відвідувачів лише в будні дні і в суворі часові рамки.

Отже, ви бачите основні відмінності і розумієте, які умови насправді більш привабливі для вас.

ВСІ НОВИНИ

Другие новости

Про що жалкують найвідоміші інвестори
15.11.2021 Про що жалкують найвідоміші інвестори

Навіть найвідоміші інвестори у світі не одноразово «обпікалися» в процесі створення своїх фінансових імперій. Про що вони жалкують і які висновки варто зробити

Чому мільярдери так завзято освоюють космос
24.09.2021 Чому мільярдери так завзято освоюють космос

Минулого року космічна галузь згенерувала прибуток у розмірі $350 млрд. За прогнозом Bank of America, вже до 2030 року її сукупний дохід складе $1,4 трлн. Які космічні напрямки розвиваються найшвидше і куди можуть інвестувати приватні інвестори, розповів у колонці для liga.net керуючий партнер технологічного холдингу Techiia Олег Крот.

Дев'ять звичок, які допоможуть розбагатіти
05.05.2021 Дев'ять звичок, які допоможуть розбагатіти

Відкладати гроші сучасній людині важко. Але якщо навчитися правильно поводитися з грошима, то завдання цілком здійсненне.

Найкраща стратегія — це виробити прості звички, які при правильному застосуванні окупляться. Бізнес-тренер Алія Шейх у своїй колонці для Medium розповідає про 9 кроків, які кожен повинен зробити, щоб розбагатіти. «Мінфін» обрав головне.

P2P-кредитування в світі буде рости на 53% в рік - прогноз
06.04.2021 P2P-кредитування в світі буде рости на 53% в рік - прогноз

Зростання P2P-кредитування, в основному, буде відбуватися за рахунок малого і середнього бізнесу.

Про нас говорять в Минфин
29.03.2021 Про нас говорять в Минфин

Як безпечно інвестувати у Р2Р-платформи.
Останнім часом активно розвивається так зване P2P-інвестування (від англійського «peer-to peer» або «person to person», що буквально означає від персони до персони).
Таке інвестування реалізується через майданчики Р2Р кредитування, коли приватна особа безпосередньо кредитує іншу приватну особу або бізнес. Однією з найбільших у світі платформ P2Р-кредитування сьогодні є сервіс Lending Club. Заснована у 2006 році компанія заслужено вважається одним із піонерів фінтеха. До 2018 року річний обсяг видаваних кредитів досяг $10,8 млрд.
Згідно з оцінками Foundation Capital, до 2025 року обсяг світового ринку Р2Р-кредитів може зрости до $1 трлн. Схожі сервіси почали з'являтися в Україні декілька років тому.

Не банком єдиним: P2P-кредитування від людини до людини вже в Україні
02.11.2020 Не банком єдиним: P2P-кредитування від людини до людини вже в Україні

Сучасна система P2P-кредитування дозволяє повністю онлайн отримати позику на карту на вигідних для позичальників умовах, а для інвесторів знайти альтернативне джерело доходу.