15.11.2021

Про що жалкують найвідоміші інвестори

Про що жалкують найвідоміші інвестори
Навіть найвідоміші інвестори у світі не одноразово «обпікалися» в процесі створення своїх фінансових імперій. Про що вони жалкують і які висновки варто зробити

Скільки заплатив за емоції Воррен Баффет

Воррен Баффет вперше інвестував у текстильну компанію Berkshire Hathaway ще у 1962 році. Вивчивши кубометр документації, він виявив, що ринкова капіталізація передбанкротного підприємства менше вартості її активів і придбав великий стек акцій.

Кілька років потому керуючий фабрикою запропонував викупити акції Баффета, однак розлютив його низькою ціною. Мабуть, в молодості Баффет був досить емоційним і гордовитим: замість цього він купив ще більше акцій занепадаючої текстильної фабрики, став її основним власником і звільнив кривдника.

За оцінками інвестора, в кінцевому підсумку цей емоційний вчинок обійшовся йому протягом наступних 45 років в $200 млрд. Напевно мається на увазі, що він значно переплатив за додатковий стек акцій, а зазначена сума — це негативна поправка до його статку з урахуванням складного відсотка.

Сьогодні Баффет відомий своєю розважливістю і підходом до вартісного інвестування. Маючи багатий життєвий досвід, тепер він радить «вимикати» емоції та інвестувати, керуючись фундаментальними показниками і довгостроковими перспективами бізнесу.

Чому Джим Крамер більше не слухає хлопців з Волл-стріт

Відомий ведучий шоу «Mad Money» Джим Крамер у 2012 році купив декілька тисяч акцій ритейлера товарів для будинку «Bed, Bath & Beyond», повіривши в бізнес компанії. Однак через пару років котирування пішли донизу, оскільки хлопці з Волл-стріт заявляли, що Amazon «розчавить» бізнес BBBY.

Заразившись громадською думкою, Крамер продав свої папери з великим збитком. Складно уявити його жаль, коли після продажу котирування повернулися до зростання і завдяки трейдерам з Reddit злетіли на 1400% цього року.

Тепер Крамер радить своїм послідовникам дотримуватися своїх переконань. Якщо ви ретельно проаналізували бізнес і внутрішньо впевнені в ньому, не варто зраджувати своїм переконанням тільки тому, що Волл-Стріт думає інакше.

Як Сьюз Орман майже піймала вдачу за хвіст

Сьюзан Лінн (відома як Сьюз Орман) як фінансовий консультант за кордоном прославилася завдяки своєму шоу, яке транслювалося на CNBC з 2002 до 2015 року. Більше того Орман написала десять поспіль бестселерів New York Times про особисті фінанси.

Однак ще у 1997 році вона купила акції Amazon просто тому, що їй сподобалася назва компанії. Незважаючи на ірраціональність такого вчинку, Сьюз вибила «страйк»: з того часу акції Amazon зросли на 247,8 тис. відсотків.

Однак цей прибуток пройшов повз Сьюз: декілька років потому, спокусившись на пару сотень відсотків прибутку, вона продала акції компанії. Незважаючи на відмінний прибуток за цією угодою, Сьюз каже, що «її нудить від усвідомлення поточної вартості акцій».

На прикладі Сьюз можна винести урок: не продавайте зарано. Якщо бізнес має довгострокові перспективи зростання, тримайте його у своєму портфелі доти, поки перспективи не будуть вичерпані.

Дейв Ремсі радить позбутися кредитів

Дейв Ремсі почав свою підприємницьку кар'єру у 12 років і вже в двадцять з невеликим заробляв серйозні гроші на торгівлі нерухомістю. Дейв активно використовував позикові гроші, по суті — «торгував з плечем».

Почавши з нуля, він створив суперуспішну консалтингову компанію The Lampo Group, яка не тільки встояла під час кризи 2008 року, але й досягла успіху. Будучи автором безлічі найпопулярніших книг, сьогодні він також веде власне телешоу і радіопрограму «Шоу Дейва Ремсі» з регулярною аудиторією понад 4 млн слухачів.

Проте, як це часто трапляється в бізнесі, одного разу щось пішло не так. Замість прибутку утворився збиток і найбільший кредитор Дейва зажадав дострокового погашення боргу в розмірі понад $1 млн. У свої 28 років Ремсі довелося подавати на банкрутство, що морально його «зламало» на кілька років.

Між інвестуванням у нерухомість або в акції, за великим рахунком, немає жодної різниці — це просто різні активи, але правила єдині: не майте справи з боргами. Ремсі піднявся і знову інвестує в нерухомість, але тепер не використовує борг як інструмент. Своїм послідовникам він радить уникати боргів, зосередитися на формуванні резервного фонду та накопиченні коштів на пенсію.

Замість підсумків
Інвестування — це не спринт, а марафон, в якому, погнавшись за миттєвим прибутком на середині дистанції, ви ризикуєте втратити все і повернутися до точки старту.

Безумовно, людям властиво помилятися, і, як ми бачимо, навіть найуспішніші інвестори робили помилки. Важливо інше: чи зможете ви дати цим помилкам вірну оцінку, встати і йти далі?
ВСІ НОВИНИ

Другие новости

Чому мільярдери так завзято освоюють космос
24.09.2021 Чому мільярдери так завзято освоюють космос

Минулого року космічна галузь згенерувала прибуток у розмірі $350 млрд. За прогнозом Bank of America, вже до 2030 року її сукупний дохід складе $1,4 трлн. Які космічні напрямки розвиваються найшвидше і куди можуть інвестувати приватні інвестори, розповів у колонці для liga.net керуючий партнер технологічного холдингу Techiia Олег Крот.

Дев'ять звичок, які допоможуть розбагатіти
05.05.2021 Дев'ять звичок, які допоможуть розбагатіти

Відкладати гроші сучасній людині важко. Але якщо навчитися правильно поводитися з грошима, то завдання цілком здійсненне.

Найкраща стратегія — це виробити прості звички, які при правильному застосуванні окупляться. Бізнес-тренер Алія Шейх у своїй колонці для Medium розповідає про 9 кроків, які кожен повинен зробити, щоб розбагатіти. «Мінфін» обрав головне.

P2P-кредитування в світі буде рости на 53% в рік - прогноз
06.04.2021 P2P-кредитування в світі буде рости на 53% в рік - прогноз

Зростання P2P-кредитування, в основному, буде відбуватися за рахунок малого і середнього бізнесу.

Про нас говорять в Минфин
29.03.2021 Про нас говорять в Минфин

Як безпечно інвестувати у Р2Р-платформи.
Останнім часом активно розвивається так зване P2P-інвестування (від англійського «peer-to peer» або «person to person», що буквально означає від персони до персони).
Таке інвестування реалізується через майданчики Р2Р кредитування, коли приватна особа безпосередньо кредитує іншу приватну особу або бізнес. Однією з найбільших у світі платформ P2Р-кредитування сьогодні є сервіс Lending Club. Заснована у 2006 році компанія заслужено вважається одним із піонерів фінтеха. До 2018 року річний обсяг видаваних кредитів досяг $10,8 млрд.
Згідно з оцінками Foundation Capital, до 2025 року обсяг світового ринку Р2Р-кредитів може зрости до $1 трлн. Схожі сервіси почали з'являтися в Україні декілька років тому.

Відмінність фінансової компанії від банку
05.01.2021 Відмінність фінансової компанії від банку

Більшість людей не бачить ніякої різниці між оформленням кредиту в банку і отриманням позики у мікро фінансової організації: в обох випадках гроші видаються під певний відсоток і на конкретний термін. Але банки і мікро фінансові організації відрізняються один від одного за багатьма параметрами: починаючи від юридичного оформлення і закінчуючи спрямованістю на різні соціальні групи.

Не банком єдиним: P2P-кредитування від людини до людини вже в Україні
02.11.2020 Не банком єдиним: P2P-кредитування від людини до людини вже в Україні

Сучасна система P2P-кредитування дозволяє повністю онлайн отримати позику на карту на вигідних для позичальників умовах, а для інвесторів знайти альтернативне джерело доходу.