02.11.2020

Не банком єдиним: P2P-кредитування від людини до людини вже в Україні

Не банком єдиним: P2P-кредитування від людини до людини вже в Україні

Сучасна система P2P-кредитування дозволяє повністю онлайн отримати позику на карту на вигідних для позичальників умовах, а для інвесторів знайти альтернативне джерело доходу.

Сформована економічна ситуація і, як наслідок, падіння доходів населення, змушує банки і кредитні організації переглядати умови надання кредитів. Для середньостатистичного українця це, як правило, виливається в більш жорсткі умови, висунуті фінансовою установою: підвищення відсотків, приховані комісії, і т.д. Не кажучи вже про те, що отримати кредит все ще набагато складніше, ніж кілька років тому.

При цьому, попит на кредити серед українців залишається на традиційно високому рівні.

Тенденція на затребуваність позик зберігається як в сегменті коротких кредитів "до зарплати", так і у випадку з більш тривалими "споживчими кредитами" (ремонт, відпустка, покупка техніки).

Цікавою альтернативою, здатної вирішити це питання, може стати розвинений на Заході і поки що новий для України сервіс P2P-кредитування (від англ. Peer-to-Peer) - онлайн-майданчик, на якій фізичні особи надають гроші іншим фізичним особам безпосередньо, в обхід банків. З боку інвесторів, які в Україні як правило заробляють на Форексі, крипто валюта, депозитах, кредитах знайомим або ставках на спорт, Р2Р стає менш ризикової альтернативою вкладення грошей.

Щорічне зростання більш ніж на 100%

Перша P2P-платформа з'явилася у Великобританії в 2005 році. Головна ідея сервісу з тих пір залишилася незмінною - можливість отримати позику під низький відсоток для позичальників і вкласти гроші під хороший відсоток для інвесторів. Примітно, що другою країною, яка оцінила переваги кредитування "рівний рівному", стали Сполучені Штати. В даний момент, за даними аналітиків Morgan Stanley, ринок P2P-кредитів щорічно збільшується в два рази. Пояснень такому зростанню більш ніж достатньо.

З точки зору позичальника це, в першу чергу, сама можливість за 5 хвилин оформити заявку на кредит і отримати його. У сучасних системах P2P-кредитування вся процедура проходить повністю онлайн, а необхідна сума надходить на карту. Таким чином, у позичальника немає необхідності відвідувати будь-яку фін установу. Для інвесторів ж сервіс цікавий як новий інструмент інвестицій.

В Україні ми запускаємо онлайн багатопрофільну фінансову платформу прямого Р2Р-кредитування, яка без посередників об'єднає позичальників з інвесторами, а також дозволить обслуговувати приватні позики.

Нетрадиційний для країни, але перспективний в прогресивному світі спосіб кредитування від P2P finance надасть необхідні можливості отримання кредитів з лояльними відсотками. У той же час, сервіс є і платформою для стабільного заробітку інвесторів, і не тільки, це монофункціональна платформа як для фізичних так і юридичних осіб та фінустанов загалом.

Чому варто спробувати?

Зареєструвавшись в системі, користувач отримує можливість отримати як мікропозику від 500 грн., так і споживчий кредит на довгий термін до року. Інвестиційні можливості P2P finance теж вражають - почати прибуткову діяльність на цій платформі Р2Р-кредитування можна буквально з 500 гривень. При цьому інвестор може заробляти від 20% до 800% в залежності від обраної інвестиційної стратегії. Важлива унікальність платформи, це інвестиційні кредити з гарантованою виплатою. Тобто платформа P2P finance в залежності від рейтингу Позичальника бере на себе відповідальність з повернення суми інвестиції в рамках обраного тарифного Пакету.

Окрім традиційних для світових аналогів переваг, P2P finance має важливі суто для українського ринку переваги для Позичальників:

  • Зручність для користування платформою;
  • Мінімальний пакет документів, необхідний для видачі кредиту (Паспорт + ІПН);
  • Можливість відстежувати статус своєї заявки на кредит;
  • Повна прозорість - без прихованих комісій та платежів;
  • Зручні виплати кредиту через особистий кабінет на сайті.

Природно, є привабливі сторони сервісу і для Інвесторів:

  • Продукти з гарантією повернення, в залежності від рейтингу Позичальника та обраного Пакету;
  • Платформа сама здійснює перевірку кредитного рейтингу Позичальника, та візуалізує його для кожного Інвестора;
  • Прибутковість значно вища ніж у Банках за депозитними програмами;

Можливо, у банкірів, своя точка зору (що легко пояснити - банально конкуренцією), проти навіть побіжнє Знайомство з P2P finance, щоб зрозуміти, що платформа дійсно Заснована на принципах взаємовигідного співробітництва, прибутку и комфорту Користувачів. Тому є Підстави вважати, що українці нарешті отримали інструмент для вигідного та гарантованого прибутку на фінансовому ринку.

ВСІ НОВИНИ

Другие новости

Про що жалкують найвідоміші інвестори
15.11.2021 Про що жалкують найвідоміші інвестори

Навіть найвідоміші інвестори у світі не одноразово «обпікалися» в процесі створення своїх фінансових імперій. Про що вони жалкують і які висновки варто зробити

Чому мільярдери так завзято освоюють космос
24.09.2021 Чому мільярдери так завзято освоюють космос

Минулого року космічна галузь згенерувала прибуток у розмірі $350 млрд. За прогнозом Bank of America, вже до 2030 року її сукупний дохід складе $1,4 трлн. Які космічні напрямки розвиваються найшвидше і куди можуть інвестувати приватні інвестори, розповів у колонці для liga.net керуючий партнер технологічного холдингу Techiia Олег Крот.

Дев'ять звичок, які допоможуть розбагатіти
05.05.2021 Дев'ять звичок, які допоможуть розбагатіти

Відкладати гроші сучасній людині важко. Але якщо навчитися правильно поводитися з грошима, то завдання цілком здійсненне.

Найкраща стратегія — це виробити прості звички, які при правильному застосуванні окупляться. Бізнес-тренер Алія Шейх у своїй колонці для Medium розповідає про 9 кроків, які кожен повинен зробити, щоб розбагатіти. «Мінфін» обрав головне.

P2P-кредитування в світі буде рости на 53% в рік - прогноз
06.04.2021 P2P-кредитування в світі буде рости на 53% в рік - прогноз

Зростання P2P-кредитування, в основному, буде відбуватися за рахунок малого і середнього бізнесу.

Про нас говорять в Минфин
29.03.2021 Про нас говорять в Минфин

Як безпечно інвестувати у Р2Р-платформи.
Останнім часом активно розвивається так зване P2P-інвестування (від англійського «peer-to peer» або «person to person», що буквально означає від персони до персони).
Таке інвестування реалізується через майданчики Р2Р кредитування, коли приватна особа безпосередньо кредитує іншу приватну особу або бізнес. Однією з найбільших у світі платформ P2Р-кредитування сьогодні є сервіс Lending Club. Заснована у 2006 році компанія заслужено вважається одним із піонерів фінтеха. До 2018 року річний обсяг видаваних кредитів досяг $10,8 млрд.
Згідно з оцінками Foundation Capital, до 2025 року обсяг світового ринку Р2Р-кредитів може зрости до $1 трлн. Схожі сервіси почали з'являтися в Україні декілька років тому.

Відмінність фінансової компанії від банку
05.01.2021 Відмінність фінансової компанії від банку

Більшість людей не бачить ніякої різниці між оформленням кредиту в банку і отриманням позики у мікро фінансової організації: в обох випадках гроші видаються під певний відсоток і на конкретний термін. Але банки і мікро фінансові організації відрізняються один від одного за багатьма параметрами: починаючи від юридичного оформлення і закінчуючи спрямованістю на різні соціальні групи.